KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 7388422
*
nr 738 8422
Pastell
Carl Brandt, Sjölandskap, motivets mått: 34x52
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2012
kl 19:46:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 16:40:33
1
300 kr
29/1 01:35:50
2
350 kr
30/1 19:41:26
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell sjölandskap vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:03
-
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:43
*
Pastell
nr 738 8422
Pastell
Carl Brandt, Sjölandskap, motivets mått: 34x52
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/1 16:40:33 | 1 | 300 kr |
29/1 01:35:50 | 2 | 350 kr |
30/1 19:41:26 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell sjölandskap vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:03
-
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:43